Манчестър Сити направи решителна крачка към полуфиналите в Шампионската лига с 3:0 у дома над Байерн в първия мач.

Видяхте шоуто на "Етихад" в Манчестър по MAX Sport 3 HD.

Реваншът е на 19 април, а твърд фаворит в него изглежда отборът на Пеп Гуардиола.

Родри откри със страхотен далечен удар в 27-ата минута с левачката, оставил без шансове Ян Зомер. Бернардо Силва удвои с глава в 70-ата, а още шест минути по-късно вкара и Ерлинг Холанд, който не можеше да остане встрани от това голово угощение.

Второто и третото попадения дойдоха след груби грешки при изнасянето на топката от гостите, които я губеха на метри от своето наказателно поле.

Сити изпусна и още голове, а Байерн отвърна само с три далечни удара на Лирой Сане и една ситуация, при която Матайс де Лихт можеше да вкара с глава отблизо.

Твърде малко срещу такъв съперник.

Английските шампиони продължават да мечтаят за трофея, който никога не са печелили. Сити изигра финал през 2021-ва, когато именно отбор на Томас Тухел, който днес води Байерн, спря тима на Гуардиола. Тогава това бе Челси.

Сега не е ясно каква магия трябва да сътвори Тухел, за да спре в реванша "гражданите".