Барселона продължава страхотния си възход, който е особено ярко очертан след старта на новата 2022-ра. Отборът на Шави победи и напълно надигра Севиля в La Liga - 1:0 на "Камп Ноу" и пред погледите на всички вас, благодарение на MAX Sport 4 HD.

Каталунците са безпощадни в последните си мачове, повалиха Реал като гост с 4:0, а сега биха и втория в класирането, за да го изместят от тази позиция и вече те да са начело на групата, преследваща лидера от Мадрид.

Страхотен гол на Педри строши севилския катинар в 72-рата минута с шут, достоен да спечели всеки мач. Халфът пое топката пред дъгата на наказателното поле, замахна, сви топката от телата на падналите пред него да блокират бранители, след което я прати в далечния долен ъгъл.

Педри, заедно с Гави и Френки де Йонг, изглеждат като биещо сърце в халфовата линия на един напълно нов, млад и изключително обещаващ отбор на Барселона.

Това е пета поредна победа за тима в първенството, като в тази серия е допуснат само един гол, а са вкарани 15. Така от пето място на 27 февруари, "блаугранас" са вече втори с 57 точки, колкото имат и Севиля, и Атлетико (Мадрид). И двата състава обаче са с по един мач повече, отколкото е изиграл отборът на Шави.

Напред е само Реал с 69 точки, но също с двубой повече. Ясно е, че за титла много трудно може да се говори, но прогресът при новия треньор - игрови и като ефективност в печеленето на точки, е просто очеваден.

Барса и днес не позволи на съперника да създаде почти нищо, а това е отбор, който допреди месец изглеждаше единственият способен да спре Мадрид за титлата.

Тимът на Шави е фаворит да спечели и Лига Европа, където е четвъртфиналист, а и при настоящата му форма сякаш е сигурно, че ще е в топ 4 и ще играе в Шампионската лига през следващия сезон. А това изглеждаше направо непосилно през декември, когато Шави зае поста, а тимът бе девети.