Лацио и Аталанта направиха разочароващо нулево реми в очаквания с огромен интерес двубой между двата тима на "Олимпико".

Срещата, която наблюдвахте по MAX Sport 3 HD, се очакваше да подари истински голов спектакъл предвид репутацията на двата тима, но нищо подобо не се случи.

И от гледна точка на Аталанта това не бе толкова изненадващо, защото клубът от Бергамо е раздиран от проблеми с коронавируса и пристигна във Вечния град без куп от своите титуляри.

Групата на тима бе попълнена с голобради момчета, а това накара Джанпиеро Гасперини леко да изневери на атакуващия си и атрактивен стил.

Лацио от своя страна пък не направи достатъчно, за да победи осакатеният тим на бергамаските, като с изключение на една греда на Дзакани през втората част, "орлите" не направиха нищо интересно.

Така двата тима за първи път не си вкараха гол от 15 години насам, като резултатът със сигурност не е неуспех за появилия се без 9 титуляри тим на Аталанта.

Бергамаските продължават битката за място в Шампионска лига, като към момента са четвърти с 43 точки, две пред петия Ювентус. Лацио пък е шести с 36 пункта.

По-рано днес лидерът Интер победи Венеция с 2:1, а Дженоа и Удинезе също направиха 0:0.