Бетис победи като гост Елче в първия мач от 23-ия кръг в La Liga - 3:2, след като изоставаше с 0:2 до 65-ата минута.

Драмата с три червени картона и четири дузпи видяхте по MAX Sport 4 HD.

Домакините поведоха с 2:0, като Фидел вкара от дузпа в 7-ата минута, а в деветата Лукас Бойе удвои. Нататък реферът Хавиер Иглесиас взе здраво ролята на главен герой в мача.

В 57-ата минута показа червен картон на Лисандро Магелан от домакините след намеса на ВАР (първо му даде само жълт), който спря с ръка атака. В протестите "изгоря" и Папе Шейк, резерва на Елче - също с червен картон.

В 65-ата минута Борха Иглесиас реализира втората дузпа в мача и първа за Бетис, а в 68-ата Хуан Миранда изравни.

В 88-ата минута съдията Иглесиас даде третата дузпа в мача, но нападателят Иглесиас я изпусна за Бетис.

В петата минута на добавеното време домакините съвсем полудяха - още една дузпа за игра с ръка, гол на Уилям Жозе за 2:3 и червен картон за протестите на чилиеца Енцо Роко от домакините.

Бетис е пети с 40 точки, само на една зад Атлетико на четвъртата позиция. Елче остава последен с 9.

Преди кръга в La Liga: Мадридското дерби гарантира шоу