Във вторник вечер предстои да научим имената на следващите два отбора, които ще си подсигурят билет към четвъртфиналите на Шампионската лига. А как ще се случи това ще може да наблюдавате пряко в каналите на MAX Sport, където ще може да станете част от реваншите между Барселона и Наполи, както и Арсенал и Порто.

И двата двубоя са от 22.00 часа.

Барса - Наполи ще може да гледате по MAX Sport 3 HD. Европейските битки между тези два отбора се превръщат в традиция, като те отново се срещат в трети от последните общо пет сезона, а първата битка на "Диего Марадона" в Южна Италия завърши 1:1.

Ще успее ли Барса да стигне до последните осем тима в Шампионската лига за първи път от четири години насам или пък неаполитанците ще обърнат съдбата си в правилната посока?

Тенденцията в чисто статистически план е на страната на испанците. Когато не са загубили в гостуването си в първи елиминационен мач в Шампионската лига, те продължават напред в 20 от 21 случая.

Но пък в последните си четири мача в елиминации не са побеждавали, а последната им победа е именно... срещу Наполи преди четири години.

Арсенал трябва да заличи гол изоставане срещу Порто, за да продължи да мечтае за пробив напред в Европа, след като отстъпи с 0:1 в първия мач след късен гол.

Битката на "Емиратс" ще бъде излъчена пряко по MAX Sport 4 HD.

Португалците не пазят добри спомени от гастролите си в Северен Лондон, защото във всяка една от предишните си три визити на този стадион, неизменно губят, при това без да отбележат гол.

За последно печелят през сезон 2009/2010, когато надиграват англичаните с 2:1.

Като изключим поражението на "Драгао", Арсенал е в чудесна форма с осем поредни шампионатни победи, но пък Порто също е в добра поредица и в последните си пет двубоя във всички турнири е без загуба (четири победи), като в това число влизат 1:0 срещу Арсенал и шокиращото 5:0 срещу Бенфика.