Голяма изненада още на старта в Шампионската лига видяха зрителите на MAX Sport 3. В Загреб, в откриващия двубой за новия сезон, хърватският първенец Динамо спечели срещу звездната селекция на Челси с 1:0.

Двубоят бе изгледан на живо от президента на УЕФА Александър Чеферин.

Единственото попадение падна още в 13-ата минута, когато Мислав Оршич се измъкна зад отбраната на английския гранд и преодоля Кепа Арисабалага с техничен удар.

Челси пробва обрат, но вместо това отново най-сериозната опасност бе в полза на Динамо, когато в началото на втората част удар на Ристовски бе спасен от Кепа, а след това топката се отби в гредата. В 86-та минути и лондончани удариха греда чрез Рийз Джеймс, а при добавката Ливакович спря Жоржиньо.

Така за трети път в 19-те си участия в турнира Челси тръгва със загуба. А в исторически план нито един отбор, който е бил победен на старта на груповата фаза, не е стигал до трофея впоследствие.

В другата среща от група Е един срещу друг излизат РБ Залцбург и Милан.

Във втория ранен мач от вечерта пък Борусия Дортмунд нямаше проблем в домакинството си на Копнехаген и стартира с 3 точки. Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 4 HD.

Германският тим реши всичко още през първата част с две бързи попадения в края. Първо Марко Ройс отбеляза великолепен гол в 35-ата минута, а 7 след това Герейро удвои. През втората част Белингам направи резултата класически, оформяйки крайното 3:0.