Трудните времена за Севиля в Ла Лига продължиха с нов неубедителен резултат.

Севиля направи 2:2 с последния в класирането Алмерия в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

А севилци трябва много да съжаляват за крайния резултат, защото постигнаха късен обрат и водеха в резултата до 95-ата минута, но все пак не си тръгнаха с победата.

Адриан Ембарба откри през първата част за Алмерия, който продължава да няма победа от началото на сезона в Ла Лига и изглежда сигурен изпадащ.

И домакините водеха до последните 10 минути на мача, когато набързо Лукебакио и Окампос осъществиха обрат.

Севиля бе близо до спечелването на изключително ценни три точки в битката за спасение, но в 95-ата минута Марко Милованович по безумен начин бе оставен сам в наказателното поле, където с глава се разписа за 2:2.

Точка, с която Алмерия събира общо 10 и е нелогично да смятаме, че може да има спасение за тима.

Севиля пък е на 14-о място с 28 пункта, вече с шест пред зоната на изпадащите, където намираме общо три андалусийски тима - Кадис, Гранада и Алмерия.