Барселона спечели за втори път от началото на сезона, този път в голово шоу при гостуването си на Виляреал на "Естадио де ла серамика" - 4:3! Трилърът гледахте директно в ефира на MAX Sport 4 HD.

Гостите бързо си осигуриха преднина от два гола, благодарение на попадения на Гави и Френки де Йонг още в първите 15 минути на срещата. За последно каталунците бяха реализирали два пъти във встъпителния четвърт час на шампионатен мач далеч от дома през октомври 2012 година срещу Депортиво Ла Коруня.

До края на полувремето обаче "жълтата подводница" се върна в играта - чрез Хуан Фойт и Александър Сьорлот, който вкарва или асистира срещу Барселона за трети път в последните два сезона.

Алекс Баена, който подаде за един от головете преди почивката, изведе своите напред в 50-ата минута, като за първи път в кариерата си в Ла Лига вкарва и асистира в рамките на един мач.

Резервата Феран Торес възстанови равенството в 68-ата минута. Той е и играчът с най-много попадения като резерва под ръководството на Шави в Ла Лига - вече с пет такива.

Роберт Левандовски завърши обрата с гол за 4:3 в 71-ата минута, разписвайки се за първи път през сезона.