Ювентус започна да се измъква от игровата криза и записа втора поредна победа в Serie A.

В мач, който беше излъчен на живо по MAX Sport 3 HD, "бианконерите" записаха минимален успех с 1:0 над Фиорентина.

Домакините отново не играха по възможно най-силния начин, но важното за тях бе, че успяха да запишат победа и да спечелят три точки на фона на проблемите, които имат извън терена.

А днес всичко за Ювентус се крепеше на сантиметри. Както при гола за тима в 34-ата минута, така и в даденото от съдията продължение, когато попадение вкара и Фиорентина.

Първият ключов миг бе голът за Юве, когато Адриен Рабио засече с глава центрирането на Анхел Ди Мария, а в първия момент изглеждаше сякаш вратарят Пиетро Терачано е нправил спасяване.

В този миг обаче съдията отсъди гол и посочи часовника си. Очевидно той е получил сигнал от технологията на голлинията, че топката, макар и със сантиметър - два, е преминала линията с целия си обем - 1:0 за Ювентус.

През втората част Фиорентина заигра доста по-добре от своя опонент и сякаш заслужено стигна до изравнителен гол, когато Кастровили се разписа със страхотно воле.

Луда радост във виолетово, докато не дойде сигналът от рефера. Оказа се, че Лука Раниери е с около два сантиметра в засада и макар да не играе с топката, той влияе на играта и голът бе отменен.

Факт е също така, че попадение на Душан Влахович през втората част беше отменено също заради засада - и отново, възможно най-тънката и разгледана внимателно чрез ВАР.

Така Ювентус спечели мача и събра 29 точки на деветото място. Фиорентина има пет по-малко и е на 14-а позиция.

По-рано днес MAX Sport 3 HD ви направи свидетели на още един мач от Serie A, в който Монца победи Болоня с 1:0.