Отборите на Атлетико (Мадрид) и Севиля са единствените, останали с пълен актив точки след два изиграни кръга в Ла Лига. Шампионите и андалусийци са с по шест точки, след като записаха победи и във вторите си двубои за новия сезон във футболния елит на иберийската страна.

Атлетико стори това в характерния си стил - ефикасно, но минимално, печелейки с 1:0 срещу Елче. Единственият гол бе дело на Анхел Корея пет минути преди края на първото полувреме.

Севиля също спечели с 1:0, но като гост на Хетафе в предградията на Мадрид. Трите точки за южняците дойдоха благодарение на лятното попълнение Ерик Ламела. Аржентинецът се появи на терена в средата на мача, за да отбележи победния гол в третата минута на продължението. Бившият футболист на Тотнъм бележи за втори пореден двубой и така се превърна в първият играч на Севиля през ХХI век, който вкарва в първите си два шампионатни мача за клуба.

Междувременно Реал (Мадрид) и Барселона не успяха да спечелят своите мачове, записвайки равенства. Столичани направиха зрелище при гостуването си на Леванте във Валенсия - 3:3, стигайки до точката благодарение на изравнителен гол на Винисиус в 85-ата минута. Барса от своя страна се задоволи с хикс при трудното гостуване на Атлетик (Билбао) - 1:1, като Мемфис Депай отбеляза четвърт час преди края, за да спаси каталунците от загуба.