Барселона постигна изключително трудна победа с 1:0 при гостуването си на Атлетик Билбао в дербито на 25-ия кръг в испанската Ла Лига, което можехте да видите пряко по MAX Sport 4 HD.

Каталунците стигнаха до успеха с попадение на Рафиня в края на първото полувреме, но баските могат много да съжаляват, защото изпуснаха половин дузина чисти положения да стигнат до равенството, а дори и да обърнат резултата.

До голяма степен победата на Барса се дължи на системата ВАР, която отмени попадение на Иняки Уилямс малко преди края заради игра с ръка в хода на атаката.

Важна роля има и вратаря на гостите Марк-Андре Тер Щеген. Германецът направи няколко изумителни спасявания, за да опази резултата.

Така Барса събра актив от 65 точки и отново води с цели девет на големия съперник Реал Мадрид. Билбао е девети с 33 точки.

В друг мач от днес Майорка и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1.

Гостите поведоха още в третата минута с попадение на Карлос Фернандес преди в 50-ата Лий Канг-Ин да изравни. В края Микел Мерино от баските бе изгонен с червен картон.

Сосиедад е четвърти в таблицата с 45 точки, докато Майорка е десети с 32.

Севиля постигна обрат на "Рамон Санчес Писхуан" и взе много важна победа с 2:1 над Алмерия.

Гостите поведоха след две минути игра, като точен бе Серхио Акиеме. Лукас Окампос изпълни точно дузпа в продължението на първата част за 1:1, а в 73-ата минута Ерик Ламела донесе радост за андалусийци с победен гол.

Така Севиля вече е на 13-о място с 28 точки, докато Алмерия е на 19-о с 25.

В друг любопитен мач от днес Виляреал и Бетис завършиха наравно 1:1 на "Ел Мадригал".

И тук гостуващият тим поведе, като Борха Иглесиас бе точен в 38-ата минута. В 55-ата Йереми Пино изравни и голът му се оказа последен в срещата.

"Жълтата подводница" вече има 38 точки и се намира на шесто място, на четири точки зад днешния андалусийски съперник, който е пети.