Рома най-накрая успя да преодолее норвежкия си кошмар Бодьо, макар и от четвъртия опит в Лига на Конференциите.

В реванша от 1/4-финалите играчите на Жозе Моуриньо бяха безпощадни и разгромиха съперника с 4:0. Така те компенсираха загубата с 1:2 от първата среща, класирайки се за следващата фаза на надпреварата.

Двубоят можехте да гледате по MAX Sport 3 HD.

Преди тази среща норвежците бяха истински кошмар за Рома, след като до момента през сезона двата тима се срещнаха три пъти - Бодьо победи в два от случаите, а една среща завърши наравно.

Италианците бяха пределно мотивирани да счупят прокобата и започнаха ударно двубоя с гол още в петата минута. Тогава топката попадна в краката на Тами Ейбрахам, който я прати в мрежата.

След това попадение дойде звездното представяне на Николо Дзаниоло, който заби хеттрик.

Той на два пъти остана сам срещу вратаря на гостите и бе безпощаден, а след това в 49-ата минута индивидуално изработи четвъртия гол в двубоя.

До края на мача гостите така и не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника, а Рома намали оборотите.

Така "вълците" се класираха на трети полуфинал в Европа за последните 5 години.

Там Рома ще премери сили с Лестър, а мачовете са на 28 април и 5 май.