Залцбург победи с 1:0 Рома в първи мач от плейофния кръг в Лига Европа, където залогът е достигане до фазата на осминафиналите.

Видяхте здравата битка по MAX Sport 3 HD, а в нейния край гневната гримаса на Жозе Моуриньо казваше всичко.

Португалецът бе на път да напиши поредната си образцова рецепта за европейско гостуване, от които има поне две дебели книги, напълнени в кариерата. Рома започна с леко колебание мача и домакините отправиха 8 удара в първите 20 минути (само един бе точен).

Нататък обаче "вълците" контролираха събитията на едно от най-трудните места за гостуване, където Залцбург рядко пропуска да спечели. И изглеждаше, че са си постлали отлично за реванша у дома.

Но в 88-ата минута Николас Капалдо изникна в наказателното поле и засече с глава топката в мрежата - 1:0. И така ядоса Жозе, който видя цялата добра работа за вечерта да се срива.