Аржентинският гранд Ривер Плейт допусна нелепо изравняване и пропусна предварително да си осигури класирането за елиминациите на Копа Либертадорес, което все пак клубът едва ли ще изпусне.

Ривер направи 2:2 като гост на уругвайския Насионал, а нелепото е, че след аванс от два гола, аржентинският гранд допусна да бъде изравнен само в рамките на минута. Видяхте как е случи това пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

Гостите поведоха с 2:0 до 30-ата минута след голове на Мигел Борха и Факундо Колидио, а дълго време мачът изглеждаше решен.

Насионал обаче нанесе своя двоен удар чрез Гонсало Карнейро, който намали от дузпа в 78-ата минута, а секунди по-късно с втори гол изравни за 2:2.

Така Ривер Плейт не успя официално да се класира за осминафиналите, но издънка едва ли ще има, защото два кръга преди края аржентинците имат 10 точки - три пред втория Насионал и шест пред третия Либертад от Парагвай.