Килиан Мбапе - това е големият герой от вечерта в Шампионската лига.

Голаджията на ПСЖ заби две изключителни попадения във вратата на Ювентус в първия двубой за двата тима от група Н, спечелен с 2:1 от домакините на "Парк де пренс". Срещата бе излъчвана пряко по MAX Sport 3 HD.

Френската звезда откри резултата още в петата минута след мощен удар от въздуха, а асистенцията на Неймар също беше впечатляваща.

В 22-рата пак Мбапе се разписа и отново след воле, но този път асистенцията бе на сметката на Хакими.

Нападателят можеше да оформи хеттрик в началото на втората част, когато излезе на отлична позиция, но стреля в аут. В 53-ата минута американският национал Маккени върна един гол за Юве след удар с глава, възползвайки се от неразчетено излизане на Донарума.

До края Старата госпожа пробва да стигне поне до точката, но ПСЖ затвори играта и не позволи победата се изплъзне.

В другия двубой от групата Бенфика стартира с очаквана победа срещу Макаби Хайфа. Всичко най-интересно в Лисабон се случи в началото на второто полувреме, когато само в рамките на 4 минути домакините нанесоха удара си чрез попадения на Силва и Грималдо.

Така след първите срещи в групата ПСЖ и Бенфика са на върха с по 3 точки, а Юве и Макаби са с 0.