Поредните голове на Джуд Белингам поведоха Реал (Мадрид) към нова победа. Това се случи при 4:0 срещу Осасуна в Ла Лига, като трите точки днес изкачиха "лос меренгес" на върха в класирането.

Срещата гледахте на живо в ефира на MAX Sport 4 HD.

Белингам бе точен по веднъж и в двете полувремена - още в 9-ата минута преди почивката и след точно 9 минути игра през втората част, за 2:0 след подновяването на играта. В 8 изиграни мача в шампионата той вече е вкарал впечатляващите 7 пъти.

Винисиус и Хоселу оформиха крайния резултат, след като английската звезда бе извел своите напред с две попадения преднина, като Вини асистира на испанския нападател за четвъртия гол в двубоя. Хоселу не успя да вкара и дузпа в края на двубоя.

Реал има 24 точки и впечатляваща голова ралзика от 20:6 след девет изиграни двубоя през новия сезон.

Жирона продължава да лети високо и е точно след Реал в подреждането. Каталунците спечелиха съботния си двубой - с 1:0 като гост на Кадис. Тази среща също бе предавана в ефира на MAX Sport 4 HD.

Домакините останаха в намален състав след червен картон на Даруин Мачис след само 10 минути, а Алейш Гарсия отбеляза победното попадение за гостите в 59-ата минута на мача. Те имат 22 точки.