Барселона постигна най-скромната си победа от началото на сезона, след като измъкна 1:0 над Майорка. Пестеливият успех на Балераските острови проследихте по MAX Sport 4 HD.

Съвсем очаквано, Роберт Левандовски вкара единствения гол за каталунския колос. В 20-та минута полякът получи пас от Ансу Фати, напредна, финтира защитник на домакините и с десния крак прати снаярд в далечния ъгъл. Това беше деветото му попадение в Ла Лига, превърнало го в играчът, стигнал най-бързо до тази цифра през 21-ви век - направо го след едва седем изиграни кръга.

Но вместо да увеличи преднината си, Барса даде шансове на Майорка. И трябва да благодари на вратаря си Марк-Андре Тер Стеген, особено за намесата му при удар от няколко метра на Жауме Коста в 35-та минута. В края пак германецът беше стабилен, за да не позволи да се стигне до загубени точки.

С победата Барселона излезе начело в Ла Лига с 19 точки, но и мач повече от Реал (Мадрид), който е с 18 и в неделя излиза срещу Осасуна. А рекорд имаше не само за Левандовски. Такъв записа и Шави Ернандес, който стана първият треньор, тръгнал без загуба в 18 гостувания в кариерата си в испанския елит. Бившият капитан на каталунците е с 13 победи и 5 равенства, като изпревари Зинедин Зидан, който в първия си престой начело на Реал навъртя 17 поредни визити без поражение.