Реал Мадрид си върна второто място в La Liga след минимална победа с 1:0 в градския сблъсък с Хетафе.

Мачът от стадион "Сантяго Бернабеу" беше излъчван пряко по MAX Sport 4 HD.

Единственото попадение бе дело на Асенсио в 70 минута, но то бе достатъчно за успеха.

Реал вече има 71 точки, а третият Атлетико е с 69, но и мач по-малко.

Лоша новина за Карло Анчелоти обаче е контуията на Камавинга, който може и да пропусне ключовия полуфинален реванш от Шампионската лига срещу Манчестър Сити. Първият мач в Мадрид завърши 1:1.

Колкото до Хетафе - тимът остава в опасната зона, на 18-ата позиция и ще трепери до последно за мястото си в елита.

Преди двубоя на Реал пък Виляреал постигна трета победа в последните си четири мача, след като разби с 5:1 Атлетик Билбао. Победата закрепи "жълтата подводница" на петото място в Ла Лига и остави разликата от четвъртия Реал Сосиедад само пет точки, което запазва надеждите за ново участие в Шампионската лига на двукратния полуфиналист в надпреварата.

Осасуна постигна победа с 3:1 над Алмерия и така прекъсна серията си от две поредни загуби. Домакините заемат деветото място в класирането с 47 точки. Алмерия пък е 14-и в подреждането, но със своите 36 точки продължава да е едва на две от опасната зона.

В ранния мач Реал Сосиедад и Жирона завършиха наравно 2:2 на "Реале Арена". По този начин "чури урдин" се разминаха с трета поредна победа, но поне спряха серията на каталунците от три успеха Домакините определено могат да съжаляват повече, че не си тръгнаха с трите точки, тъй като профукаха преднина от два гола.