Реал Мадрид е шампион на Европа за 15-и път, след като спечели финала в Шампионската лига с 2:0 срещу Борусия Дортмунд.

Видяхте най-големия мач в клубния футбол на континента по MAX Sport 3 HD.

В него германският клуб доминираше до почивката и изпусна златни шансове да води в резултата, като Карим Адейеми не успя сам срещу вратаря Куртоа, а Никлас Фюлкруг уцели греда.

Мадрид се оттегли след първото полувреме, без да е стрелял нито веднъж към вратата на съперника, което бе странно и неочаквано. Но след паузата нещата се промениха.

Не, че Реал наложи тотална доминация, но видимо бе далеч по-опасен и директен в действията си.

И в 74-ата минута дойде пробивът, а в мачове като този един момент - и обикновено първият гол, решават нещата.

Дани Карвахал надскочи отбраната и вкара с глава при корнер, за да даде аванс на Реал. Десният бранител изненада съперника с излизането си пред вратаря на близката греда.

Нататък Борусия нямаше сили и енергия. Реал пък тръгна да решава мача и го направи след ужасна грешка в отбраната на съперника.

Топката бе подарена на Белингам, а той я даде на Винисиус сам срещу вратаря на германците Кобел. И въпреки че ударът на бразилеца не се получи, той бе достатъчно точен, за да влезе в мрежата - 2:0.

Така Реал е за 15-и път носител на трофея на шампион на Европа.

Хегемонът на турнира води с цели 8 триумфа пред Милан (7) и останалите си преследвачи (Байерн и Ливърпул имат по 6) на върха в класацията за най-титулувани отбори на континента.