Реал (Мадрид) победи Валенсия с 2:0 в мач от Ла Лига, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Двата тима изиграха срещата, която бе отложена заради участието им в турнира за Суперкупата, а в нея Реал не допусна изненада и отново се доближи на пет точки от лидера Барселона.

Кралете напълно заслужиха успеха си тази вечеr на "Бернабеу" и след разочароващото представяне и головата немощ срещу Реал Сосиедад през уикенда, сега успяха да победят.

Още с началото на мача Реал атакуваше опасно, стигаше и до положения, а в края на първата част падна и гол, който обаче съдията отмени след намесата на ВАР.

Реал обаче успя да свърши работата си в първите 10 минути на второто полувреме, когато два бързи гола убиха интригата в мача.

Първо Марко Асенсио откри с далечен удар, а три минути по-късно се разписа и Винисиус, който проби от ляво и преодоля вратаря на Валенсия за 2:0.

Така Реал спечели и тази среща. Разликата до първото място продължава да е пет точки, точно в средата на сезона, но притеснителната новина за феновете на Кралете е, че в 60-ата минута Карим Бензема напусна принудително терена. Освен него още през първата част контузия получи и Едер Милитао.