Реал Мадрид спечели рутинна победа с 4:0 срещу Селта в мач от 28-ми кръг на испанската Ла Лига.

Пряко в ефира на MAX Sport 4 HD "кралете" нямаха никакви проблеми и спечелиха почти на ходом.

Попаденията за "лос бланкос" започнаха в 21-ата минута, когато се разписа Винисиус.

"Лос бланкос" контролираха срещата, но втори гол падна чак в 80-ата минута, когато вратарят Висенте Гуаита си вкара автогол.

Осем минути по-късно автогол си вкара и Карлос Домингес, който прати топката в собствената си врата след центриране на Винисиус.

В добавеното време големият талант Арда Гюлер съшо се разписа, като това бе първи негов гол с бялата фланелка.

В класирането Реал Мадрид вече има 69 точки и остава лидер. Селта пък запазва 17-ата позиция с 24 пункта и е на 2 точки от зоната на изпадащите.

В ранния мач за деня Алавес спечели с 1:0 домакинството си на Райо Валекано.

Андони Горосбел отбеляза единственото попадение в мача в края на първото полувреме.

След това пък Атлетик Билбао сложи край на негативната си серия и спечели с 2:0 като гост на Лас Палмас, доближавайки се само на 2 точки от зона Шампионска лига.