Реал (Мадрид) най-сетне се завърна на "Сантиаго Бернабеу", след като прекара повече от година и половина далеч от легендарния си стадион, който бе в ремонт. "Кралете" сториха това по подобаващ начин и вкараха пет пъти на Селта (Виго), побеждавайки галисийците с 5:2.

Капитанът на столичани Карим Бензема се превърна във вдъхновението за третия успех на отбора в Ла Лига, след като вкара три от головете и асистира за още един.

Домакините изоставаха в резултата на два пъти в първите тридесетина минути в Мадрид. Първо Санти Мина откри за Селта след само четири минути игра, но Бензема възстанови равенството точно 20 минути след това с изстрел от десетина метра. В 31-ата минута обаче Селта пак поведе, този път чрез Франко Черви, който първо стреля в гредата, но след това прати топката в мрежата за 1:2.

Бензема отбеляза още веднъж преди почивката, но голът бе отменен заради засада. Французинът обаче направи 2:2 още в първата минута на втората част с глава, а в 54-ата минута се стигна до пълен обрат, когато той асистира на Винисиус за третия гол на "белите" и 3:2.

Лятното попълнение на Реал Едуардо Камавинга влезе в игра в средата на второто полувреме и само няколко минути след това вкара и дебютния си гол, който дойде на празна врата след добавка - 4:2. Малко преди края домакините получиха и дузпа, която бе отбелязана от Бензема за 5:2 и неговия хеттрик.

Така след 4 изиграни мача Реал е начело в класирането с 10 точки, колкото имат и Валенсия и Атлетико, докато Селта продължава без победа и само с една точка, заемайки осемнадесета позиция.