Интер Маями съумя да обърне Ди Си Юнайтед и да спечели гостуването си в столицата с 3:2, но победата на футболистите на Фил Невил бе съпроводена от расистки скандал. Кристиан Бентеке отбеляза първото си попадение за Юнайтед, а Гонсало Игуаин донесе успеха на гостите с късен гол в добавеното време. Всичко това обаче сякаш остана на заден план заради скандал на расистка основа между Такси Фунтас от домакините и Деймиън Лоу от състава на гостите.

Срещата бе излъчена директно по MAX Sport 3 HD.

Извън зрелището с пет гола стана ясно, че гръцкото острие на домакините Фунтас е отправил обиди на расова основа към Лоу, който играе като защитник за Ди Си, чийто треньор е Уейн Рууни. Стигна се дотам, че съдията на срещата спря играта и привика двамата бивши английски национали край тъч линията, за да им обясни какво точно се е случило.

От Мейджър Лийг Сокър вече обявиха, че започват разследване по случая, защото Лигата "не толерира по никакъв начин обиден и насилствен език".

Иначе на терена Кристиан Бентеке даде аванс на домакините в 22-ата минута с дебютния си гол в САЩ, но Леонардо Кампана изравни в 39-ата. В 53-ата пак той вкара за 2:1, но Фунтас върна равенството четири минути след това, а в крайна сметка Игуаин заби победния гол за своите в 94-ата минута - 3:2.

Интер Маями е седми на Изток с 42 точки, докато Ди Си е на последната четиринадесета позиция в същата конференция с 27 точки в актива си.