ПСЖ е на четвъртфинал в Шампионската лига след 2:1 като гост над Реал Сосиедад в реванша.

С общ резултат 4:1 парижани са сред най-добрите осем в турнира, а вие видяхте мача по MAX Sport 4 HD.

Два гола на Килиан Мбапе укротиха горещата атмосфера в Сан Себастиан, където баските се надяваха на чудо и обрат. Нямаше как да се случи.

Мбапе загатна от първата минута, че тази вечер трудно ще бъде удържан. Негова атака и опасен удар бяха отразени от вратаря на домакините Алекс Ремиро, преди в 15-ата минута да открие резултата.

Крилото проби отляво, завъртя се от малък ъгъл и прати неспасяем остър удар в долния ъгъл.

Това практически сложи край на интригата.

В 56-ата минута отново суперзвездата вкара, изведен сам от централната линия, като хладнокръвно завърши ниско в ъгъла - 0:2.

Това бяха голове №45 и №46 на Мбапе в турнира.

В последните секунди Микел Мерино стреля остро отблизо и подари на феновете почетен гол - напълно заслужен за представянето на баските в двата мача.

ПСЖ чака жребия за четвъртфиналите, а Реал Сосиедад продължава да не може да стигне сред най-силните осем на континента вече 41 години.