Тазседмичният кръг в Ла Лига е малко по-специален, защото това е уикенда на Ел Класико - най-големият мач в испанския футбол.

Реал Мадрид и Барселона този път може да не се изправят в директна битка за титлата, но тяхното яростно съперничество придава достатъчно голяма важност за мача.

Преди мача на "Сантяго Бернабеу" "белия балет" води с цели десет точки на втория Севиля и се чувства комфортно като фаворит за титлата. Барселона е на третото място, на пет точки зад андалусийци и с мач в запас, като с добра серия комфортно може да изпревари отбора на Хулен Лопетеги.

И двата отбора са в добра форма от по четири поредни победи в шампионата, като освен това продължиха напред към четвъртфиналите в европейските клубни турнири.

Барса обаче напоследък играе слабо в Ел Класико и няма победа в шест поредни издания (две равенства и четири загуби).

Срещата е в неделя от 22 часа и ще може да я наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Севиля ще се опита да се възползва от евентуална грешка на Реал, но за целта трябва да победи при домакинството си на Реал Сосиедад в неделя от 19:30 часа.

Андалусийци трябва да преглътнат разочарованието от отпадането в Лига Европа и да влязат в нова силна серия в Ла Лига. Първият мач завърши наравно 0:0, а евентуална победа на баските може да ги прати на петата позиция, за която борбата изглежда е с Бетис.

Четвъртият Атлетико Мадрид ще гостува на намиращия се в огромна криза Райо Валекано и няма право на грешка. "Дюшекчиите" са с пет поредни победи над този съперник, като във всяка от тях не допуснаха попадение. Мачът е в събота от 22 часа.