Хайдук (Сплит) продължава да пише със златни букви своята футболна история, макар и на юношеско ниво.

Съставът на Хайдук до 19 години достигна до финала на младежката Шампионска лига, която през целия сезон имахте възможност да наблюдавате в каналите на MAX Sport.

След победи над грандове като Манчестър Сити и Борусия (Дортмунд) в предишните фази, днес хърватите спечелиха и срещу Милан с 3:1 в полуфиналния мач.

Двубоят се игра в Женева, а развръзката му изцяло дойде във втората част.

Тогава Хайдук изигра невероятен половин час, като от началото на полувремето до 76-ата минута поведе с 3:0 и успя да реши срещата в своя полза.

Йере Връчич откри, а головете на Рокас Пукщаш и Шимун Хъргович направиха резултата 3:0. 7000 сплитчани по трибуните изпаднаха в дива еуфория, осъзнавайки, че за първи път изобщо в 112-годишната история на клуба някоя от формциите - в това число и мъжете - достига до еврофинал.

Милан успя да върне един гол чрез Кевин Зероли, но това не се оказа достатъчно за "росонерите".

Така на финала Хайдук ще играе срещу друг тим, който до голяма степен може да се счита за изненадващ.

Става въпрос за нидерландския АЗ Алкмаар, който победи Спортинг (Лисабон) с дузпи след 2:2 в редовното време.

Така по-малко от 24 часа след класирането на мъжкия тим на АЗ на полуфинал в Лигата на конференциите, и младежите на тима продължиха напред, но на финал.