Възходът на Виляреал в испанската Ла Лига спря разочароващо в Памплона.

Там "жълтата подводница" загуби с 0:1 от Осасуна в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Носителят на Лига Европа бе в серия от пет мача без поражение в шампионата, четири от които спечелени.

Играта на тима бе доста силна, което се доказа и при ремито срещу Ювентус в Шампионска лига, а всичко това даде съвсем основателни надежди на феновете, че любимият им тим може да се бори за място в топ 4 в крайното класиране.

Днес в Памплона обаче нямаше и помен от силните игри.

Гостите сториха твърде малко, за да заслужат победата, която отиде на сметката на Осасуна с гола на Чими Авила в 63-ата минута.

Тогава той получи центриране от Гарсия и отлично насочи топката с глава, за да донесе успеха на своя тим.

Така Виляреал запази седмата си позиция с 42 точки, три по-малко от четвъртия Барселона, но тепърва всички конкуренти на "жълтата подводница" трябва да играят своите мачове. Осасуна се намира на деветото място с 35 точки.

В другия ранен мач от деня в Ла Лига, Еспаньол победи Хетафе с 2:0. Куриозното в двубоя бе, че каталунците стигнаха до успеха след само един точен удар, тъй като второто попадение всъщност бе автогол.