Родният национал Петко Христов имаше огромна заслуга за ремито 2:2 между неговия Специя и Сасуоло в мач, който беше излъчен на живо по MAX Sport 3 HD.

Христов бе принудително заменен на почивката заради контузия в главата, но именно тя бе причината Специя да получи право да изпълни дузпа.

Националът ни бе ударен зврерски с лакът от Марко Ферари, а с помощта на ВАР реферът посочи бялата точка, от която Мбала Нзола вкара. Така той донесе донесе обрата с 2:1 за Специя в самия край на полувремето.

Гостите от Сасуоло откриха резултата чрез Давиде Фратези в 27-ата минута, преди Симоне Бастони да изравни три минути по-късно.

Петко Христов все пак доигра първата част, но на почивкатабе заменен от Матия Калдара.

В самото начало на второто полувреме Сасуоло бързо изравни чрез Пинамонти, възползвал се от груба вратарска грешка, а до края на мача нови голове не паднаха.

Така двата тима събраха актив от по четири точки след победа, равен и загуба от началото на сезона.

В късния мач Милан нямаше трудности с Болоня - 2:0 на "Сан Сиро", а второто попадение на Оливие Жиру си заслужава да се види отново и отново (долу).