Манчестър Сити победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 в първи четвъртфинален сблъсък от Шампионска лига, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

"Гражданите" взеха гол аванс в един доста странен сблъсък, в който видяхме противопоставянето на два коренно различни футболни стила.

От едната страна бе Сити с непрестанния си контрол на топката и неспирни атаки, а от другата Атлетико, който се бранеше храбро. За 90 минути "дюшекчиите" не отправиха нито един удар към противниковата врата.

И въпреки това Манчестър Сити нямаше куп положения за гол, което едва ли е изненада, когато срещу себе си имаше 10 плътно прибрани в защита играчи.

Пробивът дойде в 70-ата минута, когато Фил Фоудън изведе Кевин Де Бройне, а той с хубав диагонален удар реализира най-чистия шанс за Сити.

Това се оказа ключовият момент, благодарение на който английският шампион ще отиде с гол аванс след седмица на "Уанда Метрополитано".

Вероятно Чоло Симеоне щеше да е по-доволен и на нулево реми, за което очевидно излезе тази вечер на "Етихад", но и този резултат оставя Атлетико в играта.

Освен това в последните три години Симеоне вече отстрани Ливърпул и Манчестър Юнайтед от турнира, със сигурност ще опита да го направи и срещу Сити.

Всички мачове от Шампионската лига може да гледате в каналите на MAX Sport.