ПАОК с българския национал Кирил Десподов се класира за ¼-финалите в Лига на конференциите.

Пряко в ефира на MAX Sport 4 HD гръцкият тим стигна до категорична победа с 5:1 в балканското дерби на вечерта срещу Динамо Загреб.

Хърватите имаха аванс от два гола след първата среща, но в Солун гърците бяха безпощадни.

Още през първата част ПАОК поведе с 3:0, а гостите успяха да върна едно попадение в началото на втората част.

В 70 минута в игра се появи Кирил Десподов, като именно след негово центриране от корнер падна ключовия четвърти гол за ПАОК.

Нещо повече - няколко минути преди края българският национал спечели дузпа за тима си, която капитанът Живкович превърна в гол.

Жребият за следващата фаза е в петък.

В другите мачове Фенербахче допусна домакинска загуба с 0:1 от белгийския Юнион Сен Жилоа, но имаше аванс от 3 гола след първия двубой и продължава напред.

Фиорентина също се класира за следващата фаза след 1:1 с Макаби Хайфа и общ резултат 6:5.