Милан стигна само до 0:0 при първата си среща с Кремонезе в елита от 1996 година насам. "Росонерите" не успяха да победят новаците в елита и така разликата спрямо лидера Наполи вече е цели 8 точки.

Срещата от Кремона гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Шампионите се зарадваха десетина минути след началото на второто полувреме, но само за кратко, след като попадението на Дивок Ориги бе отменено заради засада.

Белгийският нападател бе лишен от този гол след консултация с ВАР.

Напълно очаквано гостите от Милано доминираха изцяло в мача, но въпреки впечатляващите 16 опита за гол, така и не успяха да преодолеят противниковия варатар Марко Карнезеки. Поне не и в ситуация, която бе редовна.

След днешния хикс Милан е с 30 точки на второ място в класирането на Серия "А", като още утре може да бъде настигнат от Аталанта, а в четвъртък - и от Лацио.

Кремонезе все още няма победа след завръщането си в елита. Тимът е осемнадесети, точно под чертата на изпадащите с актив от 7 равенства и 7 загуби.