Интер си върна първата позиция в класирането на Serie A.

"Нерадзурите" повалиха с 2:1 Лацио в късното дерби от програмата, което наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Победата бе осма поредна за Интер в шампионата, като с нея те продължават да са лидер в класирането и след този кръг. По-рано през деня обаче на първото място временно се изкачи Милан, който победи Венеция с 3:0.

Така Интер трябваше задължително да търси успех срещу Лацио навръх 122-ия рожден ден на "орлите".

И той дойде благодарение на гол на Милан Шкриняр в 67-ата минута, когато словашкият централен бранител се извиси над отбраната на гостите и с мощен удар с глава успя да вкара.

Преди това двата тима си размениха по гол в рамките на пет минути през първата част.

Първо Бастони откри за Интер с хубав удар извън наказателното поле, а малко по-късно Чиро Имобиле се възползва от грешката в отбранта на домакините и отбеляза за 1:1.

С получилия се резултат Интер оглави класирането с 49 точки, Милан има 48, Наполи 43, а Аталанта 41. Активът на шампионите не е бил толкова сериозен след 20 изиграни от тях двубоя от сезон 2007/08, когато пак имаха 49.