Исторически провал записа Атлетико Мадрид в Шампионската лига. За първи път от създаването на турнира испанският гранд завърши на последното мято в групата си и се сбогува с Европа рано-рано.

Това стана факт, след като "дюшекчиите" паднаха с 1:2 от Порто и допуснаха да бъдат изпреварени от Байер Леверкузен, който в другия мач от група В взе скъпоценната точка с 0:0 срещу Брюж.

Двубоят в португалската столица, който бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD, започна кошмарно за Атлетико, като тимът на Симеоне се оказа догонващ в резултата още в петата минута. Тогава нападателят на домакините Меди Тареми засечи чудесен пас на Еванилсон и откри за Порто.

В 24 минуа ситуацията за "дюшекчиите" стана още по-тежка, след като Еустакио удвои съвсем заслужено.

До края на мача испанците имаха претенции за дузпа, а гол на Гризман бе справедливо отменен заради засада. Силите на Атлетико стигнаха само до почетно попадение (автогол на Маркано) в 94 минута, но за повече нямаше време.

По същото време в другия мач от групата, излъчван пряко в ефира на MAX Sport 4 HD, вече класиралият се за следващата фаза Брюж очаквано не си даде много зор срещу Байер Леверкузен и срещата в Германия логично завърши 0:0.

Това се оказа достатъчно за домакините да се намърдат на заветното трето място (заради по-добрия си баланс в преките двубои с Атлетико) в групата и да продължат евроучастието си и напролет, макар и в Лига Европа.

Крайното класиране изглежда така: 1. Порто 12 т, 2. Брюж 11, 3. Леверкузен 5, 4. Атлетико М 5.