Ланс победи Севиля с 2:1 и продължава в Лига Европа като трети в групата си, а испанският тим отпада изцяло от евротурнирите за сезона.

Носителят на трофея в Лига Европа няма да има шанс да го защити, след като остава последен в група В на Шампионската лига с 2 т.  Ланс има 8.

Видяхте драмата по MAX Sport 4 HD.

Тя не бе свързана с елиминациите на шампионския турнир, но бе пряк сблъсък за мястото във втората по сила надпревара, а на Севиля трябваше само и единствено победа. Задачата на испанците стана още по-сложна, когато в 63-ата минута Франковски вкара от дузпа за 1:0 в полза на Ланс. До този момент гостите бяха по-добри на терена и разочарованието бе голямо. Но те не се отказаха да търсят обрат.

11 минути преди края дузпа бе отсъдена и за Севиля, като - естествено, Серхио Рамос бе човекът за такава отговорност. Но капитанът пропусна, а вратарят Брис Самба стана герой, спасявяйки удара му. Но се оказа, че е стъпил пред голлинията преди шута - ново изпълнение, след като ВАР видя нарушението му. Рамос изпълни в стил "Паненка" и изравни.

Но времето не стигна. В добавеното време вкара Фулжини след контраатака, а и без този гол бе ясно - Севиля отпада изцяло от Европа, а Ланс отива във втория по сила турнир.

По същото време ПСВ и Арсенал направиха 1:1, като мачът бе без значение за крайното класиране. Английският тим е първи с 13 т., а този от Нидерландия е втори с 9.

И двата отиват в елиминациите на Шампионската лига. Този мач видяхте по MAX Sport 3 HD.