Монца победи Дженоа като гост на "Луиджи Ферарис" с 3:2 в среща от 28-ия кръг на Серия "А", която гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Пестеливо, но ефективно: Нова победа за Интер

Двубоят се игра под проливен дъжд, но предложи пет попадения, като през първата част Монца поведе с 2:0, после Дженоа изравни, за да се стигне до победен гол на младия Даниел Малдини, син на легендата на Милан Паоло Малдини.

Матео Песина откри за гостите още в осмата минута, а в 18-ата Дани Мота направи 2:0 със страхотна странична ножица.

После в 52-ата Дженоа реализира дузпа чрез Алберт Гудмундсон, а в 68-ата Витиня направи 2:2.

Решителният момент дойде в 79-ата минута, когато Даниел Малдини с добавка донесе победата на гостите.

Така Монца събра актив от 39 точки и изпревари Торино за десетото място. Дженоа е 12-и с 33.