Нигерия е на финал за Купата на Африка след поредната голяма драма в елиминационната част от турнира, която видяхте по MAX Sport 1 HD.

Суперорлите победиха след дузпи с 4:2 Южна Африка, след като редовното време и продълженията завършиха 1:1.

И тогава две дузпи оформиха резултата.

Вилиам Трост Екон вкара за Нигерия в 67-ата от 11 метра, а Тебохо Мокоена изравни в 90-ата за южноафриканците.

Второто решение бе особено куриозно - след намеса на ВАР, като първо съдията от Египет пропусна нарушението, а в контраатаката нигерийците вкараха гол. Но видеоповторенията показаха, че има фаул - дузпа.

При дузпите след 120-те минути нигерийците изпуснаха само веднъж, след като Айна прати топката над вратата.

А пропуските на Макгопа и Мокоена за Южна Африка струваха мястото на финала за тима.

В събота от 22 часа Нигерия чака победителя от втория полуфинал Кот д`Ивоар - Конго, който е тази вечер по MAX Sport 1 HD.