Барселона сензационно загуби с 0:1 от новака Райо Валекано в мач, който гледахте по МАX Sport 4 HD.

Каталунците продължиха със слабото представяне от началото на сезона, като вече са в серия от три загуби в последните четири мача в Ла Лига, и трите срещу мадридски съперници.

Само в рамките на този месец Барса падна от Атлетико, загуби Ел Класикото срещу Реал преди седмица, а сега се срина и мадридския квартал Вайекас срещу Райо.

Новакът в лигата със сигурност ще има поводи за празненства, а героя е добре познат - Радамел "Ел Тигре" Фалкао.

Именно той вкара поебдния гол в 30-ата минута, който донесе първа победа за Райо над Барса от 19 години насам.

За последно това се случи със същия резултат през декември 2002-а, като от онзи мач последваха 13 поредни победи за Барса в първенството, в които каталунците вкара 56 гола.

Разбира се, днес Барса имаше своите шансове, особено в последните 20 минути, но гостите направиха куп пропуски, а и северномакедонският национал Столе Димитриевски бе перфектен на варатата на Райо.

Ключовата му намеса дойде в 72-ата минута, когато той улови дузпа, изпълнена от Мемфис Депай.

Така Барса е на деветото място с 15 точки, докато Райо лети високо и вече сензационоо е на петото място в подреждането.

Гледайте мачовете от испанската Ла Лига по MAX Sport 4 HD.