Милан постигна изключителна важна победа на "Сан Сиро" с 2:0 над гостуващия Аталанта в предпоследния 37-и кръг на Серия "А", който може да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

"Росонерите" вече са само на точка от спечелването на Скудетото, като имат 83, което е с четири повече от втория Интер. "Нерадзурите" тази вечер гостуват на Каляри и ако не спечелят, титлата със сигурност отива при градския съперник.

В последния кръг Милан гостува на Сасуоло, а Интер приема Сампдория.

Отборът на Стефано Пиоли продължава да показва прекрасна игра в защита при своите домакинства, като не допусна гол в шеста поредна среща на "Сан Сиро".

През първата част двата отбора играха много предпазливо и голови положения почти липсваха. Изключение направи един силен удар на Луис Муриел, който бе отразен от Майк Манян.

Втората част бе коренно различна. Тео Ернандес стреля от пряк свободен удар встрани, а в 55-ата минута резултатът бе открит. Жуниор Месияс изведе Рафаел Леао и той с удар по земя вкара топката между краката на вратаря за 1:0. При попадението останаха сериозни съмнения за нарушение на Пиер Калулу срещу Матия Песина в другия край на игрището.

Последваха силни минути за гостите и няколко опасни атаки пред Маниян.

Милан обаче удари за втори път в 75-ата минута след страхотен индивидуален пробив на Тео Ернандес, който завърши също с удар по земя. Бранителят пробяга почти целия терен и противниковите защитници сякаш му направиха шпалир.

До края на мача Аталанта натисна, но защитата на "росонерите" продължи да е много силна и да слага тела пред топката. Нови попадения нямаше.

Загубата оставя Аталанта на осмата позиция с 59 точки, колкото има и седмият Фиорентина, но с мач по-малко.