Шампионът Наполи се върна към победите в Серия "А" след три поредни кръга, в които беше без успех.

Неаполитанци победиха при гостуването си на Монца с 4:2 в мач, който гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Хората на Франческо Калцона влязоха в мача след тежката загуба с 0:3 от Аталанта в миналия кръг, а днес също се оказаха изоставащи след гол на Милан Джурич още в деветата минута.

Наполи изоставаше в по-голямата част от мача, но успя да направи вихрени 13 минути, започнали в 55-ата минута. Първо Виктор Осимен изравни за 1:1, а след това Матео Политано с уникално изпълнение вкара за 2:1 само две минути по-късно.

Последва и гол на Пьотр Зиелински в 61-ата минута за 3:1. Монца си върна надеждите още в ответната атака с попадение на Андреа Колпани, но Джакомо Распадори реши всичко в 68-ата минута за крайното 4:2.

Така шампионите вече имат 48 точки и са седми, изпреварвайки Лацио. Монца е 11-и с 42 точки.

Луда драма в края донесе глътка въздух на Емполи в битката за спасение

В друг двубой, който видяхте в ефира на MAX Sport 3 HD, Верона изпусна възможността да се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите, след като поведе срещу Дженоа, но допусна обрат и загуби на свой терен с 1:2.