Наполи записа пета поредна победа и девета в последните си десет мача, след като се разправи със Специя, печелейки гостуването си с 3:0. Така южняците за поне няколко часа дръпнаха с 16 точки пред втория в класирането Интер, който играе с Милан днес.

Победата на неаполитанци гледахте по MAX Sport 3 HD, където ще се излъчи и голямото дерби тази вечер от 21:45 часа.

Виктор Осимен и Квича Кварацхелия за пореден път бяха в основата на успеха за своя тим. Грузинецът откри резултата от дузпа в 47-ата минута.

После нигериецът се разписа на два пъти между 68-ата и 73-ата минута, като именно Кварадона, както вече е известен Квича сред феновете, асистира на съотборника си за второто му попадение в мача.

Наполи има 56 точки след 21 изиграни мача и една-единствена загуба до момента през сезона.

Специя пък е точно над зоната на изпадащите с 18 точки след също 21 изиграни двубоя досега.