Наполи се върна на победния път в интригуващата битка за първото място в Serie A.

Неаполитанците удариха Верона с 2:1 като гост в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Така след поражение в директния сблъсък срещу Милан преди седмицa, Наполи грабна победата и остава на три точки зад "росонерите".

Днес решителни се оказаха две попадения на Виктор Осимен, който се разписа в 14-ата и 71-ата минута.

И двата гола дойдоха след изпълнения на тъч. При първото Политано получи топката и центрира, а Осимен с глава не остави шанс на вратаря на домакините.

В 71-ата упражнението се повтори, но този път Ди Лоренцо подаде по земя, а Осиемн от границата на малкото наказателно поле се разписа.

Веднага след неговия гол Верона се върна в мача благодарение на Давиде Фараони, но червен картон на Чекерини в 83-ата минута сякаш уби ентусиазма на домакините.

Те дори доиграха последните секунди на мача с девет души на терена, защото голмайсторът Фараони получи картон за игра с ръка, а след това заради безсмислен спор бе и изгонен.