Наполи изигра един от най-силните си мачове през сезона и победи Сасуоло на "Армандо Марадона" с внушителен резултат в 35-ия кръг - 6:1 в Серия "А" пряко по MAX Sport 3 HD.

Хората на Лучано Спалети разбиха своя съперник още в първото полувреме, когато вкараха четири безответни гола, а през второто добавиха още два. "Зелено-черните" реализираха почетно попадение в края.

Наполи на няколко пъти през този сезон победи съперниците си с четири гола разлика, но за първи път го прави с пет. Успехът оставя домакините на третата позиция, но с актив от 70 точки - с две зад втория Интер и четири зад лидера Милан, които играят своите мачове в неделя.

С победата си тимът от Неапол прекъсна серия от три поредни мача без такава в шампионата.

Първите две попадения за Наполи паднаха след ъглови удари, като Калиду Кулибали откри в седмата минута, а след това Виктор Осимен направи 2:0 в 15-ата.

В 19-ата минута Ървинг Лозано направи резултата класически, а само две минути по-късно Дрис Мертенс вкара за 4:0.

През втората част отново Мертенс бе точен в 54-ата минута, преди Амир Рахмани да реализира за 6:0 в 80-ата. Последното попадение в двубоя бе дело на Максим Лопес три минути преди края на редовното време.

Поражението е трето поредно за Сасуоло и оставя тима на десето място с 46 точки.