Лацио и Рома завършиха 0:0 в голямата римска класика, която отново предложи много битка и емоции, но твърде малко футболни моменти и голови положения. Видяхте поредното издание на боя за Вечния град по MAX Sport 3 HD.

Мачът премина с инициатива на "орлите", които имаха повече топката и опитваха да търсят гол, като Луис Алберто в средата на първото полувреме бе най-близо, пращайки силен удар в гредата.

А "вълците" на Жозе Моуриньо бяха заложили на сигурността и целта видимо бе да не загубят. Специалния и Рома си научиха урока - през миналия сезон паднаха два пъти с по 0:1 от Лацио, и не искаха това да се случи отново.

Така за първи път от 5 години имаме нулево равенство в дербито. А за първи път в историята му, която е близо вековна, Рома не вкарва три пъти поред на Лацио. Но този път поне не загуби.

В класирането джалоросите са седми с 18 точки, а небесносините - 10-и със 17.

По-рано днес Фиорентина би у дома Болоня с 2:1 в мач на два тима с ранни амбиции за Европа. Видяхте го по MAX Sport 3 HD.

Джакомо Бонавентура даде аванс на "виола", а Джош Зиркзее изравни от дузпа за Болоня. В началото на второто полувреме Нико Гонсалес донесе победата на домакините също от 11 метра.

Шампионът Наполи изненадващо падна у дома от Емполи с 0:1, а Удинезе и Аталанта завършиха 1:1 в другите два мача от деня в Serie A.