Борусия оглави "групата на смъртта" с още една победа над Нюкасъл

"Групата на смъртта" в Шампионска лига се заплете напълно при оставащи два мача до края на тази фаза от турнира.

Това се случи след донякъде неочакваната победа на Милан над ПСЖ с 2:1 в дербито на вечерта, което проследихте пряко по "MAX Sport 3 HD.

До днес "росонерите" нямаха вкаран гол в групата и бяха на последното място с едва два пункта, дошли от две нулеви ремита, но Милан на "Сан Сиро" е отбор, който не бива да бъде подценяван нито за миг, а това се доказа днес.

ПСЖ излезе за победа, която почти сигурно означаваше класиране напред в турнира, а нещата изглеждаха чудесни, когато Милан Шкриниар откри още в деветата минута.

Радостта на парижани обаче бе кратка, защото много бързо падна изравнителен гол. Именно словашкият бранител покри засадата и позволи на Рафаел Леао да се измъкне и да изравни с първия гол за Милан в тазгодишното издание на турнира.

След изравнителния гол и двата тима имаха достатъчно шансове за нов гол, ПСЖ дори нацели греда, но решителното попадение вкара френският национал Оливие Жиру.

В 50-ата минута той използва най-силното си оръжие - играта с глава, за да изведе Милан напред в резултата.

До края ПСЖ хвърли всички сили в търсене на изравняването, но истината е, че Милан бе доста по-близо до гола, като в крайна сметка успехът за "росонерите" изглежда заслужен.

А групата стана напълно непредвидима, защото Борусия е лидер със 7 точки, ПСЖ има 6, Милан е с 5, а Нюкасъл е на четвъртото място с 4.