Милан се реваншира на феновете си за загубата от Челси през седмицата в Шампионската лига, записвайки сладък успех с 2:0 в дербито срещу Ювентус от деветия кръг в Серия А.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 3 HD.

На "Сан Сиро" домакините откриха чрез попадение на Фикайо Томори в добавеното време на първата част, а Браим Диас реши всичко с гол в 54-тата минута. С успеха "росонерите" се изравниха по точки (по 20) с лидерите Наполи и Аталанта, които обаче са с мач по-малко.

Интересното е, че това бе и първа победа на Стефано Пиоли срещу отбор, воден от Масимилиано Алегри. Наставникът на Ювентус е със сериозно разклатени позиции, като не е изключено да бъде уволнен в близките дни. Тимът му се намира на деветото място в Италия.

Другият милански гранд Интер също имаше поводи за радост. "Нерадзурите" се наложиха с 2:1 над Сасуоло като гости, а големият герой се казваше Един Джеко.

Той вкара и двата гола за победата, с което се превърна в третия най-възрастен играч със 100 попадения в Серия А. Досега това постижение беше достигнато само от Горан Пандев и Серхио Пелисие.

Джеко вече има 101 гола в Италия, които отбеляза в 244 мача.