Пред 70 000 фенове на "Сан Сиро" Милан спечели с 2:0 дербито от седмия кръг на Серия А срещу Наполи.

Пряко в ефира на MAX Sport 3 HD "росонерите" взеха важни 3 точки, с които оглавиха класирането.

Кристиян Пулишич бе точен в 60-ата минута, след като засече в мрежата центриране на Леао. Попадението е негово трето за клуба.

Ноа Окафор пък удвои в 88-ата минута и качи Милан на върха с 3 точки аванс пред Интер, който по-късно тази вечер играе със Салернитана.

В ранния мач пък шампионът Наполи постигна убедителна победа над Лече като гост с 4:0.

С гол се отличи забъркалият се в неприятности през седмицата Виктор Осимен, а останалите попадения бяха дело на Остигор, Гаетано и Политано от дузпа.

С успеха Наполи се изкачи на трето място в класирането - на 4 точки зад лидера Милан.