ПСЖ удари Реал (Мадрид) с 1:0 в голямото дерби от осминафиналите на Шампионска лига, което гледахте по MAX Sport 3 HD.

Звездната селекция на парижани измъкна ценния успех по възможно най-драматичния начин, с гол буквално в последните секунди.

Тогава Килиан Мбапе показа защо е смятан за единствения достоен заместник на Меси и Роналдо. Френският национал се промуши покрай двама бранители на Реал и с чудесен диагонален шут прокара топката между краката на Тибо Куртоа.

Така в 94-ата минута той донесе победата на своя тим и изключително ценния аванс на ПСЖ преди реванша на 9 март в Мадрид.

Мбапе също така измъкна своя колега Лионел Меси, който при нулево реми щеше да се окаже големият грешник в този сблъсък.

Причината е, че в 61-ата минута аржентинският гений се нагърби с изпълнение на дузпа срещу любимата си жертва Реал, но вратарят спаси. Това бе първият пропуск на Меси от бялята точка срещу Кралете.

И тази дузпа бе изцяло заслуга на Мбапе, който със своята техника и уникална скорост си я изработи сам, но нямаше как да се дореди до изпълнението при наличието на Меси.

Снимка: Getty images

Макар и дошъл в самия край, успехът за ПСЖ бе напълно заслужен, защото парижани контролираха целия мач и бяха много по-активният тим.

Реал доста странно реши да изпадне в глуха защита от самото начало, като доста нетипично за реномето си, почти не минаваше централната линия на терена - и в крайна сметка допусна съперникът да отправи цели 21 удара.

И вероятно планът щеше да се ознаменува с успех, ако в тази последна минута Килиан Мбапе не бе отбелязал победния гол.

За французина, който не спира да впечатлява футболния свят, това бе 32-и гол в 52 мача в най-престижния клубен турнир в света.