Спарта (Прага) загуби с 0:3 от Лион в мач от Лига Европа, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Младежкият ни национал Мартин Минчев за пореден път поведе атаката на чешкия гранд, но не успя да помогне за по-добър резултат на тима си.

Макар да изигра силно първо полувреме, в което голове не паднаха, отборът на Спарта бе пречупен с два бързи гола през втората част.

В 61-ата минута Ислам Слимани отлично финтира чешкият страж и на празна врата откри резултата, а две минути по-късно отново алжирският национал бе точен за 2:0. Този път той надскочи чешки бранител и с глава прати топката във вратата.

Крайният резултат оформи Карл Токо Екамби в поселдните секунди на мача, когата се разписа с глава в опразнената врата на Спарта.

Така след 4 изиграни мача Лион е с перфектен актив и със сигурност продължава към следващата фаза.

Другият мач от групата пък Брьондби и Рейнджърс нарпавиха равенство 1:1. Така Спарта и Рейнджърс имат по 4 точки, а Брьондби 2.

В друг мач от турнира, който наблюдавахте по MAX Sport 2 HD, Монако и ПСВ завърши при резултат 0:0.