Манчестър Сити разпиля Брюж като гост в мач от група А на Шампионската лига - 5:1. На наказателната акция на английския първенец се насладихте по MAX Sport 3 HD.

Отборът на Пеп Гуардиола не остави никакво съмнение в превъзходството си, като можеше да вкара поне още толкова голове във вратата на Брюж. А точно на този стадион по-рано през сезона в същата група не успя да спечели ПСЖ. Изобщо - шампионите на Белгия никак не са лесен противник, но когато имаш класа, каквато притежава Сити...

Първото попадение падна след 30 минути игра - дело на левия бранител Жоао Кансело. Още до края на първото полувреме Риад Марез от дузпа удвои, а след почивката вкараха десният защитник Кайл Уокър и резервата Коул Палмър, който е само на 19 години. И за двамата това са дебютни голове в Шампионската лига.

Брюж опита да спаси малко от честта си, върна попадение чрез национала на Белгия Ханс Ванакен, но в края Марез довърши домакините с пети гол.

В групата английският тим има 7 точки, Брюж и ПСЖ са с по 4, но френският състав има мач по-малко. Германският вицешампион е последен с 0 т. от два двубоя. Мачът ПСЖ - РБ Лайпциг е тази вечер от 22 часа по MAX Sport 1 HD.

Голямо зрелище за едно полувреме гледахме по MAX Sport 4 HD от Истанбул, където португалският Спортинг победи местния Бешикташ с 4:1. Цели четири попадения дойдоха преди почивката и все - след корнери.

Капитанът на гостите Себастиан Коатес откри в 15-ата минута с глава след ъглов удари отклонена топка от съотборник. Канадецът Кайл Ларин изравни в 24-ата също с глава, пак след корнер.

И отново Коатес вкара по идентичен начин в 27-ата имнута и отново уругвайският защитник се извиси в 44-ата, за да нанесе нов потенциално голов удар, спрян с ръка от бранител на Бешикташ. Нямаше хеттрик за Коатес, но от дузпата Пабло Сарабия реализира за 1:3.

В края Паулиньо реализира контраатака и оформи крайния резултат.

В група С Аякс и Борусия (Дортмунд) имат по 6 точки преди късния мач помежду им в Амстердам, Спортинг е с 3, а турският тим е с 0.

Гледайте мачовете в Шампионската лига в каналите на MAX Sport.