Манчестър Сити и Реал (Мадрид) сътвориха уникален в мач в дербито от полуфиналите на Шампионската лига, което гледахте пряко по MAX SPORT 3 HD.

Домакините успяха да спечелят с 4:3 в двубой, за който дълго ще се говори и след който интригата се запази за реванша в Мадрид.

В суперсблъсъка "гражданите" поведоха още във втората минута чрез Кевин де Бройне. Белгийският ас реализира с глава след асистенция на Рияд Марез.

В 11-ата минута пък Габриел Жезус удвои, като се възползва от груба грешка в защитата на гостите.

Реал (Мадрид) стигна до първата си възможност чак в 17-ата минута, когато Винисиус проби отляво и дори шутира опасно, но се стигна само до корнер.

Като цяло обаче домакините демонстрираха по-атакуващ футбол и на няколко пъти пропуснаха да водят с 3:0 още до почивката.

Вместо това вездесъщият Карим Бензема върна едно попадение за Реал в 33-ата минута, когато зрелищно засече центриране на Менди за 2:1.

До почивката нямаше повече попадения, а второто полувреме започна така, както и първото - с вихрен натиск на Сити. В 47-ата минута Рияд Марез не успя да се разпише сам срещу Куртоа и стреля в гредата, а при добавката Фоудън също не успя да прати топката в мрежата.

В 53-ата минута устремът на Сити нямаше как да не даде резултат. Фернандиньо отне топката и направи двойно подаване, преди да центрира към Фоудън, който на далечната греда връхлетя и с глава не остави шанс на Куртоа за 3:1.

Радостта на "гражданите" продължи обаче само две минути, след като Винисиус се разправи с Фернандиньо на левия фланг и пробяга половината терен, преди да вкара сам срещу вратаря - 3:2.

И това не беше всичко на "Етихад". Бернардо Силва открадна една топка от границата на наказателното поле и с бомбен шут направи резултата 4:2.

Головата фиеста продължи и в 82-рата минута, когато съдията отсъди дузпа за Реал заради игра с ръка на Аймерик Лапорт. Зад топката застана Карим Бензема, който с хладнокръвен удар тип "Паненка" оформи крайното 4:3.

Това бе негов гол номер 41 за испанския гранд за този сезон, като впечатляващото постижение е постигнато също в точно 41 срещи. А мачът за него беше общо под номер 600 за Кралския клуб.

Реваншът е на 4 май в Мадрид и е повече от сигурно, че ще предложи ново зрелище за феновете.

Припомняме, че головете на чужд терен не важат, което на практика значи, че Реал ще има нужда само от едно попадение, за да изравни общия резултат.